top of page

Öğrenci Danışmanı İle Daha Başarılı Öğrenciler

Öğrenci danışmanlığı nedir? Öğrenci danışmanlığı, gençlerin gerçekleştirmek istedikleri hedefleri için yapmak istediklerine odaklanan ve bu odaklanma süresinde elde edeceği sıradışı farkındalıklarını hayata geçireceği interaktif bir süreçtir.Bu süreçte danışman ve öğrenci özel bir işbirliği içinde bilikte yol alırlar. Sınava hazırlık sürecinde öğrenci aile arasında sağlık iletişimi sağlar ve öğrenci takibi daha sağlıklı hale gelir.

Öğrenci danışmanlığınun faydası nedir? Öğrenci danışmanlığı sürecinde ,kendine güvenen, inanan kendisi için gelecek hedefleri yaratabilen, kendi kaynaklarını fark edip kullanabilen, kendini istediği gibi ifade edebilen bir genç olma yolunda emin adımlarla ilerleyen bireylerle tanışırsınız .

Anne -Baba danışmanlık sürecine dahil olacak mı? Danışmanlık süreci; 0-6 yaş arasındaki bir çocuk için sadece anne babaya, 6-12 yaş arasındaki bir çocuk için anne babalar ve çocuklara,. 12- + yaşındaki bir çocuk için sadece çocuklara yöneliktir. Bu işbirliğinde görüşmelerin içerikleri danışman ve öğrenci arasında gizlidir. Anne- babalar bu süreçte bir adım geride yer alırlar. Gençler tüm süreçte bagımsız bir birey olma yolunda ilerlerken kendi kendine farkındalık kazanmayı öğrenir. Ne kadar sürer? Süreyi öğrenci ve danışan birilikte ihtiyaca göre belirlerler. Tavsiye edilen minimum görüşme sayısı 12 dir.

Sınav Sürecini Daha Bilinçli ve Başarı Odaklı Bir Çalışma Haline Getirmek İçin Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Danışmanlığı Desteği alabilirsiniz.


psikolojik-danisma-ogrenci-danismanligi-randevual1-gaziantep
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page