top of page

70 Yaş Üzerindeki İnsanlardan 8 Harika Tavsiye

Bazen etrafımızda çok genç yaşlarda olmasına rağmen her şeyi bildiğini düşünen ve kibirle dolaşan insanları görürüz. Gerçekte hiçbir zaman her şeyi bilemeyiz. Ama yaş ve deneyimimiz arttıkça hayata dair bilgilerimiz daha da arta ve öğrenme hiçbir zaman bitmez. Peki, yaşları ilerleyen bu insanlar bize neler öneriyorlar?

Borçlarınızı zamanında ödeyin ve borçlu olmaktan uzak durun. Birilerinize ödemeniz gereken bir şeylerin olması yaşarken sizin dikkatinizi hep dağıtır ve anlık yapmak istediğiniz şeylerin önüne geçer. Bu yüzden borçlanmadan bir hayat geçirmeye çalışın.
Bulunduğunuz zamanın keyfini çıkarın. Reenkarnasyonun olup olmadığını bilmiyoruz, o yüzden şu an üzerinde yaşadığımız dünyaya şimdilik son kez gelmiş gibiyiz. Burada her saniyenin değerini bilerek eğlenerek zamanınızı geçirin.
Vücudunuz hesap soracak. Gençliğinizde vücudunuza nasıl davranırsanız yaşlılıkta karşılığını öyle alırsınız. O yüzden gençken sağlıklı kalın, iyi beslenin ve vücudunuza zarar vermeyin. Kimse %100 haklı ve kusursuz değildir. Bazı insanları çok beğenecek ve onların hayatınızda yol gösterici olmasını isteyeceksiniz. Fakat hayran olduğunuz hiç kimse kusursuz değildir. İlk başları acılı olsa da çocuklarınız hiçbir zaman çocuk kalmayacak. Çocuk yetiştirmek sizi çok zorlayabilir, bazen çok yorulacaksınız. Fakat çocuklarınız da büyüyüp sizin yanınızdan ayrılacak yaşa gelecekler. O yüzden onlarla geçirdiğiniz zamanın değerini bilin.
Hayatı çok ciddiye almayın. Siz öldükten sonra hiçbir şeyin önemi kalmayacak, rahat olun.
İşiniz sadece işinizdir. Her iş mükemmel, sizi mutlu edecek bir iş olacak diye bir şey yok. O yüzden işinizden olmayı sürekli şikâyet etmektense ona sadece sizin yapabileceğiniz şeyler için para kazandıran bir şey olarak bakın.
Sahip olduklarınızla övünmeyi, sahip olamadıklarınıza imrenmeyi bırakın. Maddi şeylerin bir yerden sonra önemi kalmayacak, başkalarının sahip olduklarına imrenmeyi bırakın. Elinizde olan şeylerle ne kadar mutlu olabiliyorsanız o kadar mutlu olun.
0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page