top of page

Güne Erken ve Etkili Başlamanızı Sağlayacak 8 İpucu

Her sabah erken kalkmayı başaran insanlara imrenerek bakıyor olabilirsiniz çünkü sizin için erken kalkmak işkenceden farksızdır. Erken kalkmayı başarsanız bile dünyanın en mutsuz insanı olarak güne başlarsınız. Eğer güne erken başlamayı kendiniz için kolaylaştırmak istiyorsanız size verebileceğimiz birkaç ipucu var.

Erken kalkmak için iyi bir sebep bulun Yatmadan önce ertesi gün için yapılacaklar listenizi tekrar gözden geçirip planlarınızı tekrar düzenleyin. En ilgi çekici ve seveceğiniz işleri sabah saatlerinde yapmak üzere planlarsanız sabah yataktan çıkmak daha kolay olacaktır.

Alarm ertelemeyi unutun Alarmınız mı çaldı? Direk yataktan kalkın. Ne kadar ertelerseniz ve yataktan çıkmazsanız sonrasında kalkmanız çok daha zorlaşacaktır.

4 saat uyumak yeterli değildir Sabahları iyi uyanabilmek için uykunuzu iyi almanız gerekir. Çok az uyarak güne etkili başlamak tam bir hayaldir.

Biraz bile erken uyansanız yataktan çıkın Sabah planladığınız saatten önce uyanabilirsiniz o durumda uyumaya devam etmek yerine yataktan çıkın. Gününüz erken kalktığınız süre kadar uzun olacak demektir.

Hafta sonu da hafta içi kalktığınız saatte kalkın Söylemesi kolay diyebilirsiniz ya da hafta sonu neden erken kalkayım ki diye düşünebilirsiniz ama bu düzene alışan vücudunuz pazartesi uyanamamak gibi bir sorunla tekrar karşılaşmayacaktır.

Zıplayın Uyandıktan hemen sonra birkaç kez zıplamayı deneyin. Bu size enerji verecektir sizin de istediğiniz güne enerjik başlamaktı zaten

Esneme hareketleri yapın Esneme hareketlerinin belki de en güzel yanı yataktan çıkmadan ya yapabilecek olmanızdır. Esnerken hızlı ve dikkatsiz hareketlerden kaçının daha dikkatli ve yavaş hareketlerle vücudunuzu esnetin.

Pencereyi açın Bazen yataktan çıksanız da zihniniz bir türlü açılamaz. Zihninizi açmanın berraklaştırmanın en kolay yolu temiz hava almaktır. Temiz havadan derin bir nefes aldığınızda her şey daha berrak olacaktır.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page