top of page

Hedefinizi Gerçekleştirmenin 10 Yolu

Hayallerinizi Gerçekleşmenin 10 Yöntemi Herkesin mutlaka bir hayali, gerçekleştirmek istediği bir planı vardır. Bazen korkularımız ve olumsuz düşüncelerimiz nedeniyle bu planları erteleriz. Oysa basit birkaç motivasyon desteği ile hayallerimize ulaşmamız çok kolaylaşır. Hedeflerinize bir an önce ulaşmanız için ihtiyacınız olan motivason adımlarını bu 10 maddelik yazıda bulabilirsiniz.

1- Eksiksiz Bir Plan Oluşturun Doğru bir plan hazırlamak hayallerinize ulaşmanızı kolaylaştırır. Hedeflerinizi, ulaşmak istediğiniz noktayı, bu amaca ulaşmak için yapmanız gerekenleri adım adım yazarak, hedefinize ulaşmak istediğiniz sürecin bir programını oluşturun.

2- Küçük Kutlamalar Yapın Hedefinize doğru attığınız her başarılı adımı kutlayın. Kutlama yapmak için hedefinize tam olarak ulaşmış olmanız gerekmiyor. Attığınız her doğru adımda kendinize küçük hediyeler verin. Böylece hedefinize ulaşmak için motivasyonunuzu arttırmış olursunuz.

3- Kaybetmekten Korkmayın Hedefinize doğru ilerlerken, arada küçük sorunlar çıkabilir. Bu sorunlar sizi hedefe gitmekten vaz geçirmemeli. Olabilecek aksiliklerden ders alın. Moralinizi bozmayın. Her olumsuzluk size daha fazla hırs olarak geri dönsün. Siz başaracağınıza inandıktan sonra, hiç bir şey size engel olamasın.

4- Çevrenizde Pozitif İnsanlar Olsun Bir amaç için yola çıktığınızda, etrafınızdaki insanlar size destek veren, olumlu düşünen ve umut veren kişiler olmalı. Negatif insanlar sizi boşuna uğraştığınıza inandırarak motivasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir.

5- Yardım İstemekten Çekinmeyin Hedefinize ulaşmak için, ihtiyaç duyduğunuzda yakınlarınızdan yardım istemekten çekinmeyin. Dostlarınız ve aileniz size destek olmaktan mutlu olurlar.

6- Kolay Olandan Başla Yapmak istediğiniz şey her neyse, önce rahatlıkla başarabileceğiniz kısmından başlayın. En kolaydan başlamak ve başardıkça daha zor olana geçmek işinizi daha çok kolaylaştırır. Çünkü başardığınız her eylem size moral verir ve bir sonraki adım için gücünüz artar.

7- Sağlığınızdan Fedakarlık Etmeyin Amacınıza ulaşmaya çalışırken, asla sağlığınızın bozulmasına izin vermeyin. Eğer beslenmenize ve dinlenmenize dikkat etmezseniz, yolun yarısına geldiğinizde devam edecek enerjiniz olmadığını görür ve yolunuza devam edemezsiniz.

8- Başaracağınıza İnanın Amacınız ne olursa olsun, başaracağınıza önce kendiniz inanmalısınız. Eğer başaracağınız konusundaki inancınızı kaybederseniz baştan kaybedersiniz. Yola çıkarken kendinize ve başarabileceğinize olan inancınız tam olsun.

9- Küçük Molalar Verin Başarmak için çıktığınız yolda mutlaka küçük molalar verin. Bu bedeninizin ve zihninizin yenilenmesi için gereklidir. Unutmayın ki makinelerin bile dinlenmeye ihtiyacı vardır.

10- Araştırmalar Yapın Hedeflediğiniz şey hakkında internetten araştırmalar yaparak, daha az hatayla daha çabuk ilerleme yollarını araştırın. Düşündüğünüz şeyi daha önceden yapmış olan kişilerin tecrübelerinden yararlanın. Daha önce yapılmış olan hataları araştırarak siz aynı hataları yapmamaya çalışın. Sonuç olarak başarısızlığı kafanızdan atın. Denemeden bilemezsiniz. Hayal ettiğiniz şeyleri gerçekleştirmenin verdiği hazzı ise hiçbir şeyle ölçemezsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page