top of page

Motive Olmanızda 15 Film Önerisi

Bazı filmler vardır ki, izledikten sonra sizi harekete geçirebilir ve kendi hayatınıza başka bir açıdan bakmanızı sağlayabilir. Özellikle kendi yaşamınızdaki sorunları çözmeniz konusunda size motivasyon sağlayabilir. Bu yazımızda sizi motive edecek 15 film önerisi paylaşıyoruz.

Zafer Bizimdir (WeAre Marshall) Bir üniversitenin Amerikan futbolu takımı uçak kazasında hayatını kaybeder. Ansızın yaşanan bu kaza sonrasında takımın ve şehrin şampiyonadaki kaderi belirsizdir. Bir anda tüm sorumluluk genç koç Jack Lengyel’in omuzlarına yüklenir.

Annapolis Prestijli bir deniz akademisine kabul edilen Jake kendisini bekleyen zorlukların farkında değildir. bu sürecin ne kadar zorlu olabileceğini bin bir zorlukla görür ve akademinin en sert subaylarından birinin saygısını kazanmak için çabalar.

Kazanma Sanatı (Moneyball) “Oakland A” beysbol takımı en iyi oyuncularının takımdan ayrılması üzerine zor zamanlar yaşamaya başlar ama takımın yöneticisi BillyBeane tüm olumsuzluklara karşı takımını ayakta tutmaya kararlıdır.

Hayatımın Maçı (The Greatest Game Ever Played) Herkes golfü zenginlerin oynadığı oyun olarak görürken işçi bir aileden gelen Francis’in hayali ise harika bir golf oyuncusu olmaktır. Hayatındaki zorluklara ve ona karşı çıkanlara rağmen hayalinin peşinden gitmeye devam eder.

Asla Pes Etme (Never Back Down) Yeni taşındıkları şehre adapte olmakta zorlanan ve arkadaş edinemeyen Jake’in hayatı bir dövüş kulübüne katılmasıyla değişir. Ancak katıldığı kulüpte dövüşmenin yanı sıra hayata dair de birçok şey öğrenir.

Yenilmez (Invincible) İşini ve karısını kaybettikten sonra 30 yaşındaki Vince profesyonel bir Amerikan futbolu takımının parçası olma hayalinin peşinden koşmaya karar verir.

Akıl Oyunları (A Beautiful Mind) John Nash tam bir matematik dehasıdır kendine büyük ün getiren bir keşif yapar. Hayatı son derece mükemmel bir şekilde ilerlerken hiç beklenmedik gelişmelerde tepetaklak olacaktır.

Sınıf (Front of the Class) Brad küçük bir çocukken bile öğretmen olma hayaliyle yanıp tutuşur ama 6 yaşından beri onunla birlikte olan hastalığı ona zorluk çıkarmaktadır. Ne olursa olsun hayalinin peşinden koşmaya kararlıdır.

Sokak Dansı (Step Up 2: The Streets) Israrcılığı ve vazgeçememesi sayesinde Andy Maryland Sanat Okulu’na girmeyi başarır ama orda kalmak ve kendini ispat etmek için çalışmaya devam etmelidir.

Can Dostum (The Intouchables) Zengin bir aristokrat olan Philippe geçirdiği kaza sonrasında kendisine bir bakıcı tutar. Aslında görünürde bu işe en az uygun olan kişiyi işe almış gibi görünse de ikilinin ilişkisi güzel bir hal alır.

Sosyal Ağ (The Social Network) Harward’da okuyan iki sınıf arkadaşının hayatı ortak geliştirdikleri bir projeyle değişir.

Kör Nokta (The Blind Side) Amerikan futbolu oyuncusu Michael Oher’in hayat hikayesinden esinlenilen bu filmde evsiz bir gençken hayatı değişen bir gencin hikayesi anlatılıyor.

Zoraki Kral (The King’s Speech) Prens Albert için topluluk karşısında konuşma yapmak tam bir kabustur. Ama abisi tahttaki hakkından vazgeçince tahta çıkmak zorunda kalmıştır. Bir kral olarak toplum önünde konuşmayı öğrenmesi gerekecektir.

Çöl Çiçeği (Desert Flower) Waris Dirie 13 yaşındayken zorla evlendirilmekten kurtulmak için ailesinin yanından kaçmıştır. Çocukluğunda sünnet edilen bu kadın ünlü bir model olmuş ve kadın sünnetine karşı yürütülen kampanyaların sesi olmuştur.

Her Şeyin Teorisi (The Theory of Everything) Stephen Hawking’in hayatından esinlenilerek  beyaz perdeye aktarılan filmde Hawking ve eşinin yaşadıkları zorlukları görüyoruz ve aynı zamanda sevgi ve destekle nelerin üstesinden gelinebileceğini de.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page