top of page

Olumsuz düşünen insanlardan uzak durun

Sürekli olumsuz düşünen insanlarla bir arada olursanız onlardan etkilenmemeye imkan var mı? Onlar çevrelerine, olumsuz duyguları ve kırık umutları yayarlar. Bu insanlar bunu bilerek yapmazlar.

Onlar kendilerini meydana getiren şartların ve içinde bulundukları durumun görüntüsünü davranışlarında tezahür ettirirler. Dünyada olumsuz düşünerek mutlu olan ve çevresine mutluluk veren bir insan yoktur Hayatınızda olaylara kötümser ve olumsuz bakan insanlara yer verip, onlarla birlikte olursanız, bu insanların bütün olumsuz özelliklerini siz de edinmeye başlarsınız. Ne pahasına olursa olsun, böyle insanlardan hemen uzaklaşmalısınız.

Siz onların olumsuz sözlerini duydukça, en sonunda onlardan etkilenecek ve onlara inanmaya başlayacaksınız. Ulaşmak istediğiniz hedefleriniz, hayalleriniz varsa, sizinkilere benzeyen düşler kuran insanlarla birlikte olun. Sürekli öfkeli, üzgün yaşayan ve olaylara olumsuz bakan insanlarla birlikte olursanız, iyimser, neşeli, başarılı ve coşkulu halinizi unutur, bu insanların bütün olumsuz davranışlarını edinmeye başlarsınız.

Duygularınızı motive edecek, sizi geliştirecek ve sizi yüreklendirerek harekete geçirecek insanlarla birlikte olun. Yanınızdaki bir arkadaşınızı bir yakınınız, bir komşunuz veya ailenizden birisi, bir işe başlayacağınız sırada size: "Sen bu işi yapamazsın, bu işi başaramazsın." derse, bu olumsuz iletişimden etkilenerek, kendi yeteneğinizden, kendi gücünüzden kuşkuya düşersiniz.

Böyle olumsuz davranan, olumsuz mesaj veren insanlardan uzaklaşmalısınız. Yoksa hayallerinizin gerçekleşmesini engellersiniz. Sizin ulaşmak istediğiniz bir hedefiniz, gerçekleştirmek istediğiniz hayalleriniz varsa, sizin gibi düşler kuran insanlarla beraber olun. Hasan Basri Yazıcı' nın "Hayatı güzel ve anlamlı yaşamak" adlı kitabından alıntıdır...

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page