top of page

Online Öğrenci Danışmanlığı ile Profesyonel Öğrenci Takibi

Öğrenci Danışmanlığının Öğrenciye Katkısı Ne Olacaktır 1- Öğrencinin sınav çalışma takibi daha sağlıklı olacaktır. 2- Öğrenciye çalışma programı hazırlama; kısa orta ve uzun vadeli hedeflerle takip etme. 3- Çalışma stratejileri ile program hazırlama ve daha etkili çalışmayı öğrenme. 4- Haftalık seanslar ve değerlendirme toplantılarıyla motivasyonu üst seviyede tutabilecek. 5- Sınav hazırlığında hangi derse nasıl ve ne kadar çalışacağını fark edecek. 6- Ders ve konu takibi ile eksik kalan konuları belirleyebilecek zamanını boş çalışmadan kurtarmış olacak. 7- Yaptığı denemelerin analizi ile sınavda karşılaşabileceği zorlukların üstesinden gelebilecek. 8- Mesleki danışmanlıkla kendi ilgi yetenek ve günümüzün koşulları değerlendirilerek meslek seçimi kolaylaşacak. 9- Çalışma kaynak önerileri, çalışma odası düzenlemesi ve zaman planlama konusunda daha bilinç olacak. 10- Öğrenci ve aile arasında daha sağlıklı iletişim kurulmuş olacak ve öğrenci takibi daha profesyonel bir süreçte olacaktır.

Öğrenci Danışmanlığında Öğrenci Takibi Nasıl Yapılıyor Öğrenci ile ilk görüşmeden sınav gününe kadar devam edecek süreçte başlıca yapılacaklar listesi; 1- Öğrenci Takip Takviminin Belirlenmesi. (Haftalık, Aylık Takip Tarihleri) 2- Sınav Çalışma Programı ( Okul, Kurs ve Ev Çalışma Programı) Hazırlanması. 3- Haftalık seanslar

  1. Çalışma programı takibi. (Aksayan çalışmalar belirlenmesi)

  2. Kaynak kitapların takibi

  3. Soru hedeflerinin takibi

  4. Sonraki haftanın planlanması ve soru hedefi oluşturulması

  5. Ders ve Konu Takibi

  6. Eğer Deneme sınavı çözülmüşse Deneme analizi

  7. Okul, kurs ve ev çalışmalarının değerlendirilmesi 4- Belirlenen Tarihlerde Değerlendirme Toplantıları ( Aile-Öğrenci Bilgilendirme)

  8. Çalışmalarının grafik olarak analizinin yapılması.

  9. Çalışma sürecinde öğrencinin karşılaştığı sorunların değerlendirilmesi.

  10. Bir sonraki değerlendirme toplantısına kadar hedef belirleme. 4- Meslek testi uygulaması ve mesleki danışmanlık. 5- Öğrenciye özel psikolojik danışma konularında destek seansı.

Öğrenci Danışmanlığı Görüşmeleri Nasıl Yapılacak ve Neye İhtiyaç Var Güncel bir bilgisayar veya tablet ile kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdakiler yeterli olacaktır; Hızlı bir internet servisi (Önerilir) Bir bilgisayar veya tablet Skype, Mesenger ve Google Hangouts veya diğer kullanılabilecek video görüntülü görüşme sağlayan herhangi bir pc programı. Bu konuda, e-mail ya da telefon aracılığıyla ekibimizden de teknik destek alabilirsiniz.

Online Öğrenci Danışmanlığı Görüşmesini İçeriği Nasıldır? Öğrenci ile yapılacak Seanslar öğrenci takip takvimi içerisinden belirtilen tarih ve saatte gerçekleşecektir. Öğrenci ve aile bu takvimi takip etmede hassasiyet göstermelidir. Her seans belirli bir zaman (Ortalama 60-90dk) arasındadır. Her seans kendisine özeldir ve kıymetlidir. Öğrenci online görüşme yapacağınız yer ise, kendisini rahat ifade edebileceği ağırlıklı olarak kendi çalışma odası eğer internet bağlantısı ile ilgili sorun varsa herhangi bir rahat davranabileceği oda olabilir. Ancak yine de bu odada bazı düzenlemeler yapmanız gerekebilir. Sessizlik: Odada müzik çalar, televizyon, cep telefonu, başka bir bilgisayar gibi dikkat dağıtacak aletlerin kapalı olmasına dikkat etmek. Bölünme ve kesintileri önlemek: Görüşme sırasında odaya girip çıkan birilerinin olmaması, görüşmeyi bölebilecek olayların yaşanmaması için gerekli düzenlemeleri yapın. Seans sırasında Cep telefonunuzu kullanmamanızı özellikle rica ediyoruz. Okan Bal Uzman Psikolojik Danışman Eğitim ve Öğrenci Koçu

Profesyonel Eğitim ve Öğrenci Danışmanlığı Desteği Almak İçin Randevu Alınız.


1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page