top of page

Seyahate Çıkacak Aileler İçin 5 Güvenlik Önerisi

Ailenizle seyahate çıkmaya hazırlanmaktan daha stresli bir iş daha olmayabilir. Eksik bir şey kalmaması için olağanüstü bir çaba sarf edersiniz ancak genellikle unutulan bir şeyler olur. Nihayet seyahate başladığınızda işler eğlenceli ve heyecanlı bir hal alır ama yollardayken ailenin güvenliğine dikkat etmek gerekir. İster iki kişilik ister on kişilik bir aile olun güvenli ve mutlu bir seyahat geçirmek için yapmanız gerekenler vardır, işte bunlardan bazıları:

  1. Tatilinize dair ayrıntıları, planınızı bir yakınınıza ya da komşunuza bildirmelisiniz. Kaldığınız otelin adı, iletişim bilgileri, aile bireylerinin telefon numaralarını ve tatilinizin rotasını bir kağıda yazıp verebilirsiniz. Bu sayede acil bir durum olduğunda yakınlarınızın size ulaşması kolay olur.

  2. Tercih ettiğiniz ulaşım şekli ne olursa olsun vücudunuzun su ihtiyacını asla göz ardı etmeyin. Çantanızda, aracınızda birkaç su şişesi olduğundan emin olun. Sağlık sorunlarının tatilinize gölge düşürmesini istemezsiniz.

  3. Yanınızda mutlaka bir ilk yardım çantası bulundurun. Tatil sırasında başınıza küçük büüyk bir çok kaza gelebilir ve bunlara hazırlıklı olmalısınız. Ayrıca aile üyelerinin kullandığı ilaçlar varsa bunların yanınızda olduğundan emin olmak için yola çıkmadan önce iki kez kontrol etmek isteyebilirsiniz. Acil bir durumda kolayca eczane bulamayabileceğinizi unutmayın.

  4. Ailenin her bir üyesiyle özellikle de çocuklarla kişisel güvenlik hakkında konuşun. Yabancılara konakladığınız yeri , ne süre kalacağınızı ve tatil planınızı anlatmayın. Size birçok soru sorabilirler ama herkesin iyi niyetli olmadığını unutmamak gerek.

  5. Aile üyelerinin tek başına keşfe çıkması çok da akıllıca değildir. Hep beraber takılmadığınız zamanlarda en azından iki kişi dolaşabilirsiniz. Ayrılırken nerede buluşacağınızı planlayın ve herkesin cep telefonunu yanında taşıdığından emin olun.

  6. Tatiller gerçekten güzel zaman geçirmek için önemli fırsatlardır ve bu küçük önlemleri alarak can sıkıcı olayların yaşanmasını önleyebilir ve keyfinizin kaçmasını engelleyebilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page