top of page

Akıllı Erkeklerin Yapmadığı 5 Şey

Erkekler belli bir yaşa geldikten sonra eski yaşantılarını geride bırakıp daha fazla sorumluluk bilinciyle yaşamaya başlarlar. Bir noktadan sonra hayata farklı bir pencereden bakmaya başlayan erkekler davranışlarında, aldıkları kararlarda ve ilişkilerinde daha olgun bir tavır takınırlar. Tabi ki her konuda olduğu gibi bunda da belli bir standart yoktur ve çıkarımlarımız genellemeler üzerine kurulmuştur. Her bireyin aynı süreçleri aynı şekilde yaşaması mümkün değildir.

Zor durumlardan kaçmazlar. Henüz olgunlaşmamış erkekler karşılaştıkları zor durumları, kaçıp gitme sebebi olarak görebilirler. Ancak olgun erkekler hayatta birçok zorlukla karşılaşabileceğini, bunlarla başa çıkmanın önemli ve aslında insanı güçlendirdiğini bilirler.

Sorumluluklardan kaçmazlar. İlk maddeye benzer olarak hayatta ilerledikçe sorumluluklar da artar. Olgun erkekler sorumlulukları görmezden gelmek yerine onları sahiplenirler. Sorumluluklarını yerine getirmeden serbestçe yaşayabilmenin pek de olası olmadığının farkındadırlar.

Partnerlerine zayıf görünmekten korkmazlar. Toplumun erkeklere yönelik algısı duygularını belli etmemek ve zayıflıklarını saklamak üzerine olsa da olgun bir erkek duyarlı ve hassas taraflarını partnerlerine göstermekten çekinmez. Samimi ilişkiler kurabilmek için duyguları bastırmak yerine karşısındakine göstermek gerektiğini bilirler.

Anı yaşamazlar. Kişilerin çoğunlukla öğrencilik yıllarında anı yaşamak kalıbına göre hayatlarını sürdürdüklerini söylemek yanlış olmaz. Bu zamanlar kişinin genellikle daha az sorumluluğu, endişesi olduğu zamanlardır ve hayat daha çok eğlenmek üzerinedir. Fakat zaman ilerledikçe yarına dair plan yapmak gerektiği bilinci oluşmaya başlar. Elbette ki yaşanılan her andan zevk almaya çalışılmalıdır ama yapılması gerekenleri unutmadan.

Başkalarını memnun etmek için uğraşmazlar. Erkekler kimi zaman sosyal hayatlarındaki statülerini korumak adına sahip olduklarından fazlasını ortaya koyabilirler. Fakat olgun bir erkek bu durumun yarardan çok zarar getireceğinin bilincindedir. Sırf çevresini mutlu etmek için istemediği şeyler yapmak yerine kendi önceliklerini belirler ve buna göre yaşarlar.

0 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page