top of page

Eski sevgiliyle yeniden devam etmeli mi?

  1. Sizin için çok yanlış olduğunu içten içte bildiğiniz, çoğu hareketinin sizi çıldırttığı ve yeterince mutlu olamadığınızı hissettiğiniz eski sevgiliye neden dönmek isteyesiniz? Yalnız hissettiğiniz ve çift olmaktan, ayrı bir birey olmaya geçiş sürecine alışamadığınız için olabilir mi?  Haftasonu kahvaltılarında ve arkadaş toplantılarına tek giden kişi olmanın bu konuda hiçbir etkisi olmamalı. Yalnız mı hissediyorsunuz yoksa onu mu özlüyorsunuz? Bu ayrımı çok iyi yapmalısınız. Zira, yalnız kalma korkusu hiçbir ilişkinin temeli olamaz.

  2. İlişkinizde yolunda gitmeyen şeylerin üzerinde çalışmak ve bunu sırf karşınızdakine çok değer veriyorsunuz diye yapmaya sözümüz yok. Ancak aynı değeri onun da size verdiğinden emin olmadan böyle bir yükün altına girmemelisiniz. Bu ağır duygusal yükün altına girerken iki tarafında duruma aynı açıdan baktığına emin olmanız gerek. Yoksa, ilkinden daha ağır bir ayrılıkla karşılaşabilirsiniz.

  3. Ayrılırken onu hala seviyor, onun yanındayken çok değerli ve güzel hissediyorduysanız belki de olanlar sizin elinizde değildi. Demek istediğimiz şu ki, bazen kötü zamanlama birlikteliklerin sonunu getirebiliyor. Örneğin harika giden bir ilişkiniz varken birinizin master yapmak için yurtdışına gitmesi, aşkın yıpranarak sonlanmasına yol açabilir. Yaşadığınızın böyle bir şey olduğunu düşünüyor, ve eski sevgilinizi gördüğünüzde sadece güzel şeyler hissediyorsanız bu ilişkiye bir şans daha vermeyi düşünebilirsiniz. Hatta bu konuda Justin Timberlake ve Jessica Biel, Behati Prinsloo ve Adam Levine’i örnek alabilirsiniz. Çünkü iki çift de ayrıldıktan sonra bir araya gelip, hemencecik nikah masasına oturanlardan.

  4. Ayrı geçirdiğiniz zamanın hiç önemi yok. Eğer yaşadıklarınız gerçekse o zaman hakkında endişelenmenize de gerek yok. Bu durumda ayrı kaldığınız sürenin sizi nasıl etkileyeceği konusunda senaryolar kurmak yerine, barışmak için elinizdeki nedenlere odaklanmalısınız. Ancak unutmamakta fayda var: Bu kez her şey baştan sonra güllük gülistanlık olmayacak. Zamanlama hatası nedeniyle ayrılmadıysanız, sizi o noktaya götüren tüm sorunlarla yeniden yüzleşmeniz gerekecek. Yani, tüm bunlarla yeniden uğraşmaya hazır mısınız? Öncelikle cevabını vermeniz gereken soru bu. Okan Bal Uzman Psikolojik Danışman ve Aile Terapisti Sorunlarınızın Daha Sağlıklı Çözümü İçin “Online Terapi” Randevusu Alabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page